26. 9. – 1. 10. 2024

FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA JE SOUČÁSTÍ NOVÉ MEZINÁRODNÍ SÍTĚ FILMOVÝCH FESTIVALŮ O UMĚNÍ

Mezinárodní festival Film a architektura (FA), organizovaný spolkem Kruh, je jedním z třinácti členů nové sítě filmových festivalů o umění s názvem Films on Art Network. Tato skupinu profesionálů z celého světa nyní spouští společné webové stránky filmsonartnetwork.com/en. Jejich cílem je vzájemná podpora a sdílení zkušeností. V březnu roku 2023 se v Montrealu uskutečnilo v rámci 41. ročníku festivalu Le FIFA společné sympózium za osobní účasti zakládajících členů.

Films on Art Network je skupina profesionálů zastupující festivaly se zaměřením na umělecké obory. Posláním této sítě je vzájemná podpora, sdílení znalostí a podporování tohoto odvětví. Nově vzniklé webové stránky platformy filmsonartnetwork.com/ennabízejí informace o filmových festivalech o umění po celém světě a vytváří tak prostor k propojení profesionálů z filmového i uměleckého oboru.

V březnu roku 2023 se zakládající členové sítě filmových festivalů o umění Films on Art Network poprvé osobně setkali na oborovém sympóziu, které probíhalo v rámci 41. ročníku Mezinárodního filmového festivalu o umění (Le FIFA) v Montrealu.

Hlavní cíle platformy Films on Art Network:

PROPAGOVAT

  • Festivalové výzvy, filmové uvedení, produkce a události v rámci sítě
  • Filmy o umění programované na partnerských festivalech
  • Setkávání filmařů, producentů a distribučních společností

SDÍLET

  • Know-how pořádání filmových festivalů o umění
  • Společná databáze

PODPOROVAT

  • Setkávání mezi filmaři, produkčními společnostmi, distributory a dalšími profesionály z oboru
  • Workshopy, debaty a řešení otázek oboru


ZAKLÁDAJÍCÍ ČLENOVÉ FILMS ON ART NETWORK:

Severní Amerika: FIFA (Kanada)

Latinská Amerika: D’ART Festival (Chile), Fotogenia (Mexiko), ARCA (Uruguay)

Asie: Painting with Lights : Festival of International Films on Art (Singapur)

Evropa: Brussels Art Film Festival (Belgie), DART Festival (Španělsko), Journées Internationales du Film sur l’Art (Francie), Lo Schermo dell’Arte (Itálie), Film a Architera spolku Kruh (Česká republika), DOKU ARTS (Německo)

Střední východ : Beirut Art Film Festival (Libanon), EPOS Festival (Izrael)


FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA

Mezinárodní filmový festival Film a architektura, organizovaný spolkem Kruh, se každoročně koná na přelomu září a října v rámci oslav Mezinárodního dne architektury. Letošní 12. ročník s názvem Konstrukcese uskuteční v termínu 29/9 – 4/10 2023 po celé České republice a na Slovensku.

filmarchitektura.cz

kruh.info