30. 9. – 4. 10. 2021

FA 2021

Festival Film a Architektura uvede v rámci svého jubilejního desátého ročníku, stejně jako v minulých úspěšných ročnících, výběr těch nejzajímavějších filmů z české i zahraniční produkce se zaměřením na kvalitní architekturu či architektonické přístupy ke společenským či jiným problémům. Festival, jehož organizátorem je spolek Kruh, letos ponese podtitul SPOJENÍ . Akce se bude konat od 30.9. do 4.10. v České republice i na Slovensku.

Souhrnný název jubilejního 10. ročníku festivalu Film a architektura SPOJENÍ poukazuje na to, jak důležitou roli hraje architektura při propojování lidí, míst a kultur. Architektura představuje celek složený z mnoha různorodých oborů a nevyhnutelně přesahuje až do společenských otázek. Téma, jenž subtilně naráží na důležitost (nejen internetového) připojení v období karantény, restrikcí s ohledem na cestování i běžný každodenní kontakt, vnímá architekturu jako jeden z těch zásadních spojovatelů ve světě s novými hranicemi a poukazuje na důležitost architektury jako oboru, ale zároveň jako nástroj k utváření a prostředníka k pochopení okolního světa.

Kurátorsky vybrané autorské dokumenty, inovativní, experimentální a hrané filmy se především snaží představit mnohdy komplikovaná odborná témata kvalitním a inovativním filmovým zpracováním. Hlavními centry festivalu budou kino Světozor a CAMP. Letos usilujeme o propojení dalších projekcí s místy zpřístupněnými v rámci akce Hurá dovnitř!

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.