Programové sekce

Festivalový warm up představí manžele Charlese a Ray Eamesovi, kteří jsou v širokém povědomí vnímáni jako nejvýznamnější američtí designéři. Jejich studio vytvořilo řadu „revolučních“ produktů. Dokument je prvním snímkem věnovaným těmto výjimečným osobnostem.

Hlavním partnerem projekce filmu je VITRA.

 

Veřejný prostor je stále aktuálnější společenské téma. Lidé se zajímají o to, kde žijí. Mají chuť zvelebovat nejen své vlastnictví, ale i dětská hřiště, parky, ulice a náměstí. Veřejný prostor představuje ale také místo střetávání různých zájmů. Patří město státu, politikům, developerům či občanům, kteří prostor denně obývají a využívají? 

Cílem sekce je přiblížit slavné i méně známé přesto architektonicky výjimečné stavby prostřednictvím příběhů lidí, kteří v nich žijí. Domy mají různé podoby i charaktery, ale až se svými majiteli dostávají finální otisk a získávají duši.

THE OPERA HOUSE

Jak žijí Japonci a jak vypadají jejich domovy? Proč si libují v minimalismu a rádi se obklopují přírodou? A jak se mísí japonská tradice a modernismus v tvorbě světové ikony japonské architektury Tadao Andoa? Filmy patřící do této sekce nám na tyto otázky nabídnout odpověď.

TADAO ANDO: FROM EMPTINESS TO INFINITY

Adam Gebrian, architekt roku 2015, novinář, významný teoretik a tvůrce pořadu Gebrian versus na Stream.cz představuje již potřetí v rámci festivalu filmy o architektuře podle svého vlastního výběru. Projekce doplní osobním úvodem a komentářem.

Hlavním partnerem sekce je SIPRAL, a.s.

THE PRUITT-IGOE MYTH

Dalším úspěšně pokračujícím cyklem bude sekce Archi.Kult, která zahrnuje filmy zásadní nejen pro filmové fanoušky, ale i pro příznivce architektury. Každý rok vybíráme film, který zajímavým způsobem tematizuje architekturu a zároveň se zapsal do dějin kinematografie. Jde o legendární, kultovní či jinak významné filmy bez ohledu na žánry a zpracování.