Poznejte nejslavnější fotografy architektury

Speciální sekce zaměřená na tvůrce, kteří na architekturu pohlíž skrze hledáček objektivu. Filmy přiblíží různorodé osobnosti, místa i doby. Například fotografa americké moderny Juliuse Shulmana, jehož biografii Visual Acoustics doprovodil komentářem herec Dustin Hoffman a v sobotu ji v Prague Gallery uvede novinář, architekt a teoretik Adam Gebrian.

V Kině 35 můžete v sobotu večer zajít ještě na portrét Luciena Hervého, který byl dvorním fotografem Le Corbusiera, na jehož vizionářskou tvorbu se letos soustředí sekce Osobnost.

Ve Světozoru bude v úterý promítnut film věnovaný tvorbě Andrease Gurského – jednoho z nejlépe placených fotografů dneška, který dokumentuje (nejen) architekturu a své velkoformátové snímky vystavuje po celém světě.

Ve středu můžete zajít do Goethe-Institutu na manžele Becherovi, kteří prosluli díky černobílým fotografiím průmyslových krajin. Byli první, kdo věnoval pozornost industriálním stavbám, a za 40 let dali dohromady ucelený soubor západoevropské industriální krajiny. V roce 2012 představila jejich tvorbu Galerie Rudolfinum výstavou Bernd & Hilla Becher: Doly. Hutě.